Kiedy kupić dziecku pierwsze lalki Barbie?

Lalki barbie z basenem są wyjątkowo dobrze znane i popularne wśród dzieci, a zwłaszcza dziewczynek. Zabawka, której koncepcja powstała w 1958 roku doczekała się wielu wersji oraz lalek naśladujących jej styl. Dostępne są lalki w zestawach z akcesoriami, pojazdy dla lalek, domki i wiele innych gadżetów, a także serie ubrań czy filmów związane z marką. W jakim wieku dziecko może zacząć się bawić lalkami Barbie, kiedy warto kupić mu pierwszą zabawkę tego typu? Podpowiadamy.

Lalki Barbie to zabawki dla każdego

Właściwie nie ma szczególnych ograniczeń wiekowych dotyczących możliwości używania lalek Barbie, choć ze względu na formę lalek i drobne akcesoria do nich dołączone raczej nie zaleca się ich dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Ogromny wybór lalek Barbie czy towarzyszących im lalek przyjaciół sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Lalkami Barbie i Ken lubią też bawić się chłopcy, w szczgólności, gdy do dyspozycji mają domek, ciekawe rozkładane pojazdy i inne akcesoria.

Zestaw lalki Barbie z akcesoriami

Zestawy Barbie mogą zawierać mnóstwo ciekawych elementów, zabawa lalkami wcale nie ogranicza się jedynie do zmiany ich ubranek. Dodatkowo powstały całe serie akcesorów i sprzętów dla lalek, dzięki którym może być jeszcze ciekawiej. Warto sprawdzić na przykład:

– zestawy Barbie z ciastoliną, na przykład dom,

– zestawy Barbie z klockami, na przykład salon dla zwierząt,

– Barbie pojazdy, na przykład karetka mobilna klinika, kamper,

– kwiaciarnia Barbie,

– zestaw adwentowy Barbie.

O lalkach Barbie powstało także wiele książeczek i kolorowanek, dzięki którym można urozmaicić zabawę.

Duże Barbie dla młodszych dzieci

Jako pierwsza lalka Barbie dla maluchów ciekawą propozycją może okazać się Barbie w większej skali, o ponad dwukrotnie większym niż klasyczna lala wzroście. Z pewnością jej ubieranie czy zabawa będzie ciekawsza. Dobry pomysł to także lalki w zestawach z autkami czy zwierzakami, które interesują dzieci. Z serii Barbie są także małe laleczki Chelsea. To młodsza siostra Barbie, która przedstawia bardziej dziecięcy świat, wygląda jak kilkuletnia dziewczynka.